Sport

A Fradi-stadion legtömörebb része a VIP-páholy volt

Van néhány meglepő eleme a járványügyi intézkedéseknek. De ennek a csúcsa alighanem az, hogy ha megkaptad a friss, új védettségi igazolványt, mondjuk egy héttel az első oltásod után, ami még nem garancia semmire, akkor maszkban megközelítesz egy stadiont, bemutatod az igazolványodat, belépsz a stadionba, és ott már le is veheted a maszkot, aztán pár ezer szurkolót akár egyesével végigölelgethetsz, miközben ordítva buzdítod a csapatodat vagy anyázod az ellenfelet. 

A lelátón lézengtek a drukkerek

Miután a pénteken az emberek közé szórt 100 ezer Pfizer-vakcinának köszönhetően meglett a négymillió beoltott, új szabályok vonatkoznak a meccsrejárásra is. Akinek van védettségi igazolványa, az mehet meccsre. 

Hogy bent nem kell maszkot hordani, azt a meccsélményre kiérkező nézőket tárt karokkal váró Fradi is megerősítette az előzetes tájékoztatójában: 

„Bár azok számára, akik védettségi igazolvánnyal belépnek a stadionba, onnantól már nem kötelező a maszk használata, mindenkinek javasoljuk, hogy továbbra is viseljen maszkot a Groupama Aréna területén. Az pedig kiemelten fontos, hogy a belépésig továbbra is mindenki számára kötelező a maszk használata!”

Igazi népünnepélyt ígért a szombaton este fél nyolckor kezdődő meccs. Orbán Viktor pénteken a közrádióban - a négymillió beoltottat még el sem érve - a stadionkapukat kinyitva zöld utat adott a beoltott szurkolóknak és a be nem oltott 18 év alattiaknak. A Fradi már bajnok, de még zárt kapuk mögött vívta ki az elsőséget. Most ünnepelhetnek először a szurkolók a játékosokkal, a szezon utolsó hazai meccsén,  a Mezőkövesd ellen. Az időjárás csodálatosan nyárias, a korsó sör ugyan nem olcsó, de valamiért még mindig olcsóbb, mint egy félliteres üdítő. 

A védettségi kártyát tényleg ellenőrizték, de ez semmiféle fennakadást nem okozott, mert alig volt sor.

A „fejesek” bezzeg ott voltak

Az ijesztő lehetőség adott volt, hogy 20 ezer ember, akik mondjuk csak egy hete kapták meg az első oltásukat (ami túl rövid idő ahhoz, hogy biztos garanciát adjon a védettségre), maszk nélkül összeverődjön. Ezzel nagymintás kísérletként tesztelve, hogy be lehet-e indítani egy negyedik hullámot. A wc-ben ugyan minden második piszoár le volt ragasztva fekete fóliával, hogy tartsák az emberek a távolságot vizelés közben, és kézfertőtlenítők voltak kirakva a stadion több pontján. De székeket például nem kellett üresen hagyni. 

A kormány által megnyitott teltházas lehetőség a 20 ezres vírusközösség létrehozására megmaradt lehetőségnek. 

Alig voltak ugyanis szurkolók a lelátón. Egy részüket talán mégis távol tarthatta az érzés, hogy azért itt van még a járvány. A meccsnap reggelén még mindig 161 újabb áldozatot jelentettek. Ez azt jelenti, hogy a kezdő sípszótól - a szünetet beleszámolva - a lefújásig a javuló járványadatok ellenére átlagosan 11 vírusferőzött hal meg Magyarországon. A kilátogatók között is voltak óvatosak. Ha nem is a többség, de azért a szurkolók egy része magán tartotta a maszkot úgy is, hogy az bent nem volt kötelező. 

A távolmaradók nagy része pedig még vagy nem kapta meg az oltást vagy nem is akarja, vagy megkapta ugyan, de a kártya még nem landolt a postaládában. Ami pontosan mutatja, hogy milyen tempóban nyit a kormány, és szalad előre az intézkedésekkel. 

Nemcsak az idézte sokáig a felcsúti hangulatot, hogy egy-egy öblös hang simán bezengte a stadiont, hanem az is, hogy a stadion legtömöttebb része messze a VIP-páholy volt, ahol egymást érték a „nagykutyák”.

A hivatalos nézőszám 3 627 volt, de a valóságban nem voltak ennyien sem.